19 січня- свято Хрещення

Буде все нехай чудово,

Успіхів бажаю нових.

Божого благословіння,

Мудрості вам та терпіння!

Хрещення Господнє відзначається 19 січня і завершує цикл зимових різдвяних свят. Це церковне свято має безліч цікавих традицій і звичаїв святкування в Україні.

Історія свята
Хрещення - це одна з найважливіших подій в житті Ісуса Христа. Ісус пройшов таїнство хрещення в річці Йордан в 30-річному віці. Цей обряд проводився Іоаном Предтечею, якого також називають Хрестителем. Хоча Ісус був безгрішним, він вирішив хреститися, щоб не ставити себе вище інших праведників. Під час Хрещення Господнього на землю з'явився Святий Дух і назвав Христа Сином Божим.

Традиції і звичаї Хрещення
За день до Хрещення 18 січня люди відзначали Водохресний святвечір. Цього дня сім'я збиралася за столом. У цей день дотримувався піст, і вечеря на столі повинна бути пісною і безалкогольною. У день Водохрещі люди відвідують церковну службу.

На свято Водохрещі цілющими чудодійними властивостями наділяється вода. Люди носять воду до церкви, щоб її освятити. Вважається, що така вода не псується, може лікувати людей та зберігає свою особливість цілий рік.

lНайвідоміші традиції цього свята пов'язані з водохресними купаннями. Купатися в ополонці 19 січня прийнято тільки в Україні, Росії та кількох інших країнах. Для цього воду з ополонки святять, після чого вона, за деякими віруваннями, набуває лікувальних та чудодійних властивостей. За церковними канонами, купатися в ополонці можна тільки після освячення води, молитви і завчасного причастя.
Купання на Водохреще принесе користь лише тоді, якщо дотримуватись правил безпеки. Пірнати у воду строго заборонено вагітним жінкам, літнім людям, дітям до 6 років та людям з хронічними хворобами. Особливо небезпечними водохресні купання є для людей з хворобами серця та легенів. Дати рекомендацію по купанню може тільки лікар.

Пірнати в воду слід в офіційно облаштованих місцях під наглядом медиків та рятувальників. В день купання заборонено вживати алкоголь. Перед купанням треба зробити розминку і прочитати молитву. Заходити в воду потрібно поступово. Проводити в воді потрібно не більше 10 секунд. Занурюватися у воду різко та з головою украй небезпечно - це може призвести до зупинки серця. Після виходу з води обітріться рушником та вдягніть теплий сухий одяг, а потім випийте чай.

Також в церквах з 19 січня протягом тижня святять воду всім бажаючим. Вважається, що така вода ніколи не зіпсується і залишиться питною.

Comments:
Only authorized users can leave comments.