Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 259 чоловік

Новини

Вітаємо з 120 річчям!
Дорогі наші читачі давайте поговоримо про те, що відрізняє наше місто від більшості інших міст України. Про нашу гордість, наш чудовий зоопарк загальнодержавного значення.
Миколаївському зоопарку виповнюється 120 років, офіційно Госавкаріум заснований 26 квітня 1901 року. Спочатку це була приватна колекція Леонтовича. Слід зазначити, що в той час у всій Європі існувало лише 7 подібних колекцій.
У 1927 році "Акваріум-Зоосад" налічував до 3 000 експонатів. У 1941 році "Акваріум-Зоосад" налічував 134 види тварин: 27 видів ссавців, 37 видів птахів, 8 видів плазунів і 62 види риб.
Окремої розповіді гідна історія нашого зоопарку під час окупації міста німецько-фашистськими військами.
Миколаївський зоопарк єдиний на окупованій території СРСР зберіг колекцію тварин та працював всі ці важкі й трагічні роки. Можливо це стало не тому, що німці були «хороші», а тому що співробітники були Героями.
Під час відступу фашисти застрелили ведмедів і левів. Ось що пише в своїх спогадах Л.Є. Нічікова: «... Деяких тварин нам вдалося заховати в підвальному приміщенні і замаскувати вхід. На територію зоопарку сипалися осколки від вибухів на заводі, лунав гул від бомбардування. У хвіртку раз у раз стукали німці й поліцаї. Німці пропонували нам йти, тому що збиралися замінувати зоопарк. На щастя, зоопарк не замінували, ми залишалися на своєму посту. Ще важче стало поїти і годувати тварин. По місту роз'їжджала німецька машина, і в рупор оголошували, що якщо чоловіки не з'являться на певну годину, то будуть знайдені і на місці розстріляні і їх сім'ї також. У цей час директор Нічіков з трьома робочими ховався на горищі над левами. Після цього оголошення я їх перевела в підвал і замаскувала в ніші старими клітинами. Три дні вони просиділи в такому положенні. 28 березня на світанку я побачила у вікно наших солдатів. Моїй радості не було меж. Всі ми плакали від щастя і обіймали стомлених і запилених солдат ... ».Співробітники зоопарку здійснили героїчний вчинок, адже якби тоді не зберегли заклад, ризикуючи своїм життям, то хто знає, відкрили б його після війни.
У 1970 році почалося будівництво зоопарку на новій території. Грошей не вистачало, і будівництво велося вкрай мляво і у міських керівників виникла думка, що зоопарк простіше закрити. Однак силами найбільших і промислових підприємств міста, методом народного будівництва, будівництво вдалося реалізувати.
З 1978 року Топчій Володимир Миколайович працює в зоопарку. З 2002 - директором. Користуючись нагодою бажаємо вам Володимир Миколайович професійних перемог і успіхів, здійснення усіх планів.
Сьогодні Миколаївський зоопарк вважається кращим не тільки в Україні, але і в Європі. Колекція зоопарку налічує 460 видів, 5 690 особин, з них 220 видів, занесених до Червоної книги.
Ця весна подарувала нам ще одну надзвичайно приємну подію. 10 березня у сімействі двогорбих верблюдів (лат. Camelus Bactrianus Dom.) Султана та Дюни народилося верблюденя.
За цим посиланням https://www.youtube.com/watch?v=RKU2IIIq11A
ви можете подивитися як в зоопарку верблюденя перший раз на прогулянку вивели.

27 квітня 2021 о 06:29 | Лянна О. В. | немає коментарів

https://www.youtube.com/watch?v=H4g35UUuCW4

https://www.youtube.com/watch?v=cNGT_2IAw3A

https://www.youtube.com/watch?v=KIPCwxecJt8

7 квітня 2021 о 16:41 | Лянна О. В. | немає коментарів

Безпека у лісі
Підготовка до подорожі у ліс

Повідомте про те, куди ви збираєтеся. Якщо поблизу нікого немає - залишіть записку з повідомленням (дата, час відправлення, кількість людей, що йдуть разом з вами, напрямок подорожі і приблизний час повернення).

Візьміть собі за правило - перед мандрівкою чи походом до лісу, подивитися карту або хоча б намальований від руки план місцевості та запам'ятати орієнтири.

Одягніть зручний одяг та взуття. Вони повинні підходити для місцевості та погодних умов. Запам'ятайте - погодні умови можуть змінитися дуже швидко.

Одягніть дітей в яскравий кольоровий одяг - він буде більш помітним у разі розшуку їх.

Переконайтеся, що все ваше спорядження - у доброму, робочому стані Якщо ви сумніваєтеся брати ту чи іншу річ, пам'ятайте - зайва вага буде вам заважати.

У лісі

Встановіть між собою сигнали, щоб не загубити один одного у лісі, особливо на випадок несподіванок - свистом або голосом.

Запам'ятовуйте орієнтири під час руху у лісі. Щоб не заблукати - лишайте примітки. Без зорових орієнтирів людина в лісі починає кружляти.

Виберіть місце для вогнища та обладнайте його. Ніколи не залишайте вогнище без догляду. Незагашене вогнище може бути причиною лісової пожежі.

Ніколи не пийте воду з річок та озер. Найбільш надійні джерела води - струмки. Поблизу місць, де ви побачите мертвих рибу чи тварин, взагалі не можна навіть мити руки.

Будьте обережні, у лісі може бути болотиста місцевість - обходьте її. Болотною водою також не можна користуватися. Поблизу болота, як правило, водиться багато гадюк.

Пам'ятайте - збирати можна тільки ті гриби та ягоди, які ви добре знаєте. Щоб уникнути отруєння ними, ніколи не куштуйте сирих грибів; ніколи не збирайте гриби та ягоди поблизу транспортних магістралей, навіть їстівні гриби в тих місцях - отруйні.

Уникайте диких тварин. Пам'ятайте що небезпечними можуть бути і лось, і олень, і лисиця - у людей і тварин близько 150 спільних хвороб. Тварини нападають на людину - якщо вони поранені, перелякані несподіванкою або захищають своє потомство. При явно агресивному поводженні тварин можна використовувати як засіб захисту - вогонь або стукати палицею об дерево.

Уникайте додаткових неприємностей з тваринами, особливо у нічний час - ніколи не залишайте їжу у вашому наметі або поряд з місцем вашого відпочинку, краще покладіть її на дерево; недоїдки їжі закопайте подалі від місця відпочинку.

Будьте обережні при зустрічі зі зміями. У випадку зміїного укусу терміново видавіть з ранки краплі крові з отрутою та висмоктуйте впродовж півгодини, весь час спльовуючи. Цього не можна робити при наявності ранок на губах та у роті. Потім необхідно накласти щільну пов'язку вище місця укусу та негайно дістатися до лікарні.

В лісі, особливо навесні, багато кліщів, які можуть причепитися до тіла. Якщо вас укусив кліщ, треба не пробувати виколупати його, а якнайшвидше дістатися до лікарні.

Якщо ви опинилися біля поламаних дерев - не затримуйтесь. Вони спираються одне на одне і можуть впасти, особливо під час вітру.

Не ховайтеся під високими деревами та не залишайтеся на галявині під час зливи з блискавкою, бо блискавка може вдарити у найвище місце.

Ніколи не пірнайте у незнайомому місці у водойму. Спочатку обстежте і переконайтеся у відсутності схованих під водою перешкод (каміння, залізяки та гострі гілки або мілководдя). Уникайте води зі швидкою течією. Ніколи не плавайте наодинці.

Будьте обережні. Взимку водойма вкривається кригою - ходити по ній небезпечно. Навесні, коли крига темна, на неї ступати не можна - вона дуже ламка.

Якщо ви заблукали у лісі

Зберігайте спокій та уникайте паніки. Якщо ви панікуєте - думати логічно неможливо.

Негайно зупиніться і присядьте. І не робіть більше жодного кроку, не подумавши. Думати можна тільки про одне, як дістатися того місця, звідки починається знайомий шлях.

Пригадайте останню прикмету на знайомій частині шляху і постарайтесь простежити до неї дорогу. Якщо це не вдається, пригадайте знайомі орієнтири, найкраще - залізницю, судноплавну ріку, шосе. Прислухайтеся. При відсутності знайомих орієнтирів, стежок і доріг виходьте "на воду" - униз за течією. Струмок виведе до ріки, ріка - до людей. Якщо орієнтирів немає, залізьте на найвище дерево - погляд з висоти допомагає краще зорієнтуватися.

Існує багато способів визначення сторін горизонту:

за допомогою компаса: стрілка компаса завжди показує напрям на північ;
за положенням Сонця: в основі приблизного визначення лежить врахування часу визначення. При цьому виходять з того, що у північній півкулі Сонце приблизно знаходиться: о 7 годині - на сході, напрям тіні показує на захід; о 13 годині - на південь, тіні від предметів найкоротші і їх напрям завжди показує на північ; о 19 годині - на заході.
за Сонцем та годинником - тримайте годинник в горизонтальному положенні, поверніть його так, щоб годинна стрілка була направлена на сонце. Пряма, що ділить кут навпіл між годинною (малою) стрілкою та напрямом від центра годинника на цифру "1" циферблата, покаже напрямок на південь
за Полярною зіркою - напрямок на Полярну зірку завжди відповідає напрямку на північ. Знайдіть сузір'я Великої Ведмедиці, яке має вигляд ковша із семи яскравих зірок, а потім подумки проведіть пряму лінію через дві крайні зірки "ковша" і відкладіть на ній приблизно п'ять відрізків, що дорівнюють відстані між двома зірками. Наприкінці лінії і буде зірка, що майже нерухомо "висить" цілий рік над Північним полюсом та показує напрямок на північ.
за Місяцем. Опівночі у своїй першій чверті ")" Місяць знаходиться на заході, у повний Місяць - на півдні, в останній чверті "(" - на сході;
існують і менш точні прикмети, що дозволяють вибрати вірний напрямок. Мурашники завжди розташовуються з південного боку дерева, пенька або куща. Кора більшості дерев з північної сторони грубіша, іноді покрита мохом; якщо мох росте по всьому стволу, його найбільше з північної сторони, особливо поблизу коріння. Річні кільця на пні спиляного дерева розташовані нерівномірно - із південної сторони вони звичайно товщі. Просіки у великих лісових масивах завжди зорієнтовані у напрямку північ - південь або схід - захід.
Правильно користуйтесь вогнем. Він є одним з основних засобів виживання в лісі. За допомогою вогню ви можете зберегти тепло, сушити одяг і подавати сигнали. Завжди тримайте сірники у водонепроникному пакеті.

Уникайте переохолодження. Воно трапляється, коли людина не звертає уваги на холод та не має відповідного одягу і захисту.

Використовуйте навички та вміння будування схованок (буда, навіс, намет і інш.) або користуйтесь природними печерами. Це допоможе виживанню у лісі, забезпечить вам захист і тепло.

Бережіть та економно використовуйте воду. Вона більш важлива для вашого виживання, ніж їжа.

Запам'ятайте! Діти повинні знати, що вони не будуть покарані за те, що заблукали. Були випадки, коли діти ховалися від шукачів через те, що боялися бути покараними.

Навчайте дітей, що необхідно вибрати велике дерево (або якийсь інший об'єкт) біля примітного місця і знаходитися там. Повідомте дітей про необхідність кричати на шуми, що лякають їх. Якщо це звірі, вони злякаються та підуть геть. Це також допоможе швидше знайти їх тим, хто буде їх шукати.

Пам'ятайте!
Куди б ви не пішли і де б не перебували, ви можете опинитись у екстремальних умовах. Тому:

знайте приблизно свій шлях мандрівки;
майте при собі засоби визначення напрямків сторін горизонту;
майте одяг придатний для будь-яких погодних умов;
майте достатньо їжі, води, сірників, речей та засобів для захисту свого життя.

7 квітня 2021 о 16:39 | Лянна О. В. | немає коментарів

Миколаївська студентка Олена Півненко перемогла у престижному літературному конкурсі
28 Березня, 2021

Студентка Миколаївського філіалу Київського Національного університету культури і мистецтв Олена Півненко стала лауреатом німецько-української літературної премії імені Олеся Гончара.

Про це написав глава журі премії Петро Перебийніс в своєму Facebook.

Лауреат національної премії імені Тараса Шевченка відзначив, що в цьому році суддівський склад премії оголосив літературний конкурс для молодих романістів – свою дебютну роботу прислала студентка з Миколаєва.

Прилетіла нарешті перша ластівка. І не з Тернополя чи Львова, а з надто зросійщеного Миколаєва. Дещо пізніше прилинули інші ластівки. Але перша стала воістину Першою. Що й казати. Було нам чого дивуватися. Олена Півненко. Двадцять один рік. Студентка Миколаївського філіалу Київського Національного університету культури і мистецтв. Факультет дизайну, графіки та реклами. Прозу почала писати у чотирнадцять років. Має вже кілька романів, створених на основі скандинавських та слов’янських міфів. Один із них під назвою «Єлень. Пряжа долі» подала нам на конкурс. «Єлень, – пише авторка, – це історія про богів і смертних, про магію та стародавні вірування. Моя пекталогія є унікальною. В ній зібрана багатогранна слов’янська міфологія (українська, білоруська, польська, чеська та литовська). Це багаторічна праця над пошуками різних міфів. Це опис культури, звичаїв та обрядів, — написав заслужений діяч культури.

Він також зазначив, саме один з таких романів під назвою «Єлень.Пряжа долі» Олена Півненко подала на літературний конкурс. «Єлень, – пише авторка, – це історія про богів і смертних, про магію та стародавні вірування. Моя пекталогія є унікальною. В ній зібрана багатогранна слов’янська міфологія (українська, білоруська, польська, чеська та литовська). Це багаторічна праця над пошуками різних міфів. Це опис культури, звичаїв та обрядів».

Перша робота починаючої письменниці стала для неї успішної і виграла премію, з чим її і привітало журі.

Сердечно вітаємо юну переможницю! Вона знає ціну художнього образу. Вона підкорила фантастичну Говерлу. Перед її очима вже відкривається широка європейська виднота, — написав Петро Перебийніс.

28 березня 2021 о 14:02 | Лянна О. В. | немає коментарів

Сьогодні, 28 березня, Миколаїв відзначає 77-річчя визволення міста від німецько-фашистських загарбників.
У березні 1944 року, коли війська 3-го Українського фронту вели бої на підступах до Миколаєва, за наказом командування фронту в тилу окупантів висадився загін морської піхоти на чолі зі старшим лейтенантом Костянтином Федоровичем Ольшанським. У десантний загін увійшли 55 добровольців, 10 саперів і 2 зв’язківця. Кровопролитний бій тривав дві доби, в результаті яких десантники відбили 18 ворожих атак, вбили і поранили більше 700 солдатів і офіцерів. Незважаючи на величезні втрати, воїни з честю виконали бойове завдання.
Відзначаючи 77-ту річницю визволення України від фашистських загарбників, ми віддаємо шану всім тим, хто у жорстокій битві захищав рідну українську землю, хто звільняв українські села і міста від нацистів, хто наближав День Перемоги.
.
https://www.youtube.com/watch?v=71KV4T5U5zA

28 березня 2021 о 12:36 | Лянна О. В. | немає коментарів

Скільки часу дитині користуватися комп’ютером?
https://www.youtube.com/watch?v=JEzgFgJepDo

Вплив мобільних та комп’ютерних ігор на дітей
https://www.youtube.com/watch?v=U4d1OxJmAXI

Скільки часу дітям можно користуватися ґаджетами, щоб не зіпсувати зір?
https://www.youtube.com/watch?v=Oe3W4UeRIpc

Небезпеки в Інтернеті
https://www.facebook.com/100046642929045/videos/248229840075112

9 лютого 2021 о 18:38 | Лянна О. В. | немає коментарів

https://www.youtube.com/watch?v=7BFfJUXLGOU&feature=youtu.be

21 січня 2021 о 21:49 | Лянна О. В. | немає коментарів

В історії становлення незалежності і соборності України особливе місце займає день 22 січня 1919 року, коли Директорія Української Народної Республіки проголосила Злуку всіх українських земель в єдину Українську державу. Саме цей день з′єднання Західноукраїнської Народної Республіки з Українською Народною Республікою прийнято відзначати як свято – День соборності України.
https://www.youtube.com/watch?v=Cg828z-_fSE&feature=youtu.be

21 січня 2021 о 21:45 | Лянна О. В. | немає коментарів

Маленький пізнавальний мультик про Хрещення Господнє, традиції та інші особливості цього свята, створене українською студією Артвідео.
Це свято має багато імен – Богоявлення, Водохреща, Йордан. Відправа у церкві, таїнство освячення води, ополонка й хрест на річці чи ставі, зимові забави й веселий настрій! Українські зимові свята в українських мультфільмах від анімаційної компанії “АРТ-Відео”. А нові пригоди зазвучали зірковими голосами: Ангел – чарівна Оксана Муха, Чортик – бешкетний і добрий Павло Табаков, Господар і Чортова Бабця – шляхетний і різноплановий Ярослав Нудик! Приємного перегляду!

https://www.youtube.com/watch?v=ai7htQM_kRk

19 січня 2021 о 08:39 | Лянна О. В. | немає коментарів

Водохреща 2021: історія, традиції та народні прикмети
https://www.youtube.com/watch?v=Pxu6ilbT3Ik
Як правильно купатися
https://www.unian.ua/lite/holidays/vodohreshcha-2021-ukrajina-istoriya-svyata-vodohreshcha-tradiciji-i-prikmeti-na-vodohrishche-11286842.html

19 січня 2021 о 08:26 | Лянна О. В. | немає коментарів

У свято Хрещенням вам щиро

Я бажаю щастя й миру!

Радості, тепла, достатку.

Янгол стереже хай хатку.

Буде все нехай чудово,

Успіхів бажаю нових.

Божого благословіння,

Мудрості вам та терпіння!

Хрещення Господнє відзначається 19 січня і завершує цикл зимових різдвяних свят. Це церковне свято має безліч цікавих традицій і звичаїв святкування в Україні.

Історія свята
Хрещення - це одна з найважливіших подій в житті Ісуса Христа. Ісус пройшов таїнство хрещення в річці Йордан в 30-річному віці. Цей обряд проводився Іоаном Предтечею, якого також називають Хрестителем. Хоча Ісус був безгрішним, він вирішив хреститися, щоб не ставити себе вище інших праведників. Під час Хрещення Господнього на землю з'явився Святий Дух і назвав Христа Сином Божим.

Традиції і звичаї Хрещення
За день до Хрещення 18 січня люди відзначали Водохресний святвечір. Цього дня сім'я збиралася за столом. У цей день дотримувався піст, і вечеря на столі повинна бути пісною і безалкогольною. У день Водохрещі люди відвідують церковну службу.

На свято Водохрещі цілющими чудодійними властивостями наділяється вода. Люди носять воду до церкви, щоб її освятити. Вважається, що така вода не псується, може лікувати людей та зберігає свою особливість цілий рік.

lНайвідоміші традиції цього свята пов'язані з водохресними купаннями. Купатися в ополонці 19 січня прийнято тільки в Україні, Росії та кількох інших країнах. Для цього воду з ополонки святять, після чого вона, за деякими віруваннями, набуває лікувальних та чудодійних властивостей. За церковними канонами, купатися в ополонці можна тільки після освячення води, молитви і завчасного причастя.
Купання на Водохреще принесе користь лише тоді, якщо дотримуватись правил безпеки. Пірнати у воду строго заборонено вагітним жінкам, літнім людям, дітям до 6 років та людям з хронічними хворобами. Особливо небезпечними водохресні купання є для людей з хворобами серця та легенів. Дати рекомендацію по купанню може тільки лікар.

Пірнати в воду слід в офіційно облаштованих місцях під наглядом медиків та рятувальників. В день купання заборонено вживати алкоголь. Перед купанням треба зробити розминку і прочитати молитву. Заходити в воду потрібно поступово. Проводити в воді потрібно не більше 10 секунд. Занурюватися у воду різко та з головою украй небезпечно - це може призвести до зупинки серця. Після виходу з води обітріться рушником та вдягніть теплий сухий одяг, а потім випийте чай.

Також в церквах з 19 січня протягом тижня святять воду всім бажаючим. Вважається, що така вода ніколи не зіпсується і залишиться питною.

19 січня 2021 о 08:08 | Лянна О. В. | немає коментарів

Як і багато років тому, збираються зараз у дорогу колядники та ряджені, ви їх обов’язково пізнаєте, бо в руці вони тримають Віфлеємську зірочку, зірочку Христову!
13 січня ми святкуємо свято Маланки, а 14 січня – свято Василя. У народі ці свята об’єдналися і тепер ми маємо Щедрий вечір або свято Маланки, або старий Новий рік.
https://www.unian.ua/.../10388913-svyato-malanki...
Цього вечора теж готували кутю й різноманітні страви: ковбаски, холодець, шинка та ін.
https://rozhyshche.rayon.in.ua/.../52705-traditsiini...
https://rivne1.tv/news/76908
А коли надворі стемніє, то цілі ватаги ряжених йдуть меланкувати від хати до хати. Ті обрядові пісні дійшли і до наших днів.
https://www.youtube.com/watch?v=-ZzW5aqprwY
У нашому мікрорайоні цей обряд зберігся і донині. Він добре описаний у брошурці «Святами дзвенить матвіївська хата», яка є в нашій бібліотеці.

13 січня 2021 о 19:11 | Лянна О. В. | немає коментарів

https://www.youtube.com/watch?v=dF5mRdEV5t0
Аудіокниги :
https://www.youtube.com/watch?v=iY246zpDMPI
https://www.youtube.com/watch?v=w6hnx5kYpqc

11 січня 2021 о 20:03 | Лянна О. В. | немає коментарів

Своє життєве кредо Джек Лондон сформулював так: «Я волів би стати попелом, а не пилом! Я волів би, щоб моя іскра згоріла блискучим полум’ям, а не згасла під купою гнилі. Я волів би стати яскравим метеором, щоб кожен мій атом випромінював чудове сяйво, аніж бути сонною і вічною планетою. Функція людини – жити, а не існувати. Я не буду витрачати дні на те, щоб намагатися продовжити їх. Я використаю свій час сповна…»
Він зростав у бідній родині, рано почав працювати: продавав газети, прибирав у пивних павільйонах, у тринадцять років влаштувався робітником на консервний завод, але незабаром (щоб «остаточно не перетворитися на робочу скотину») пішов звідти. На позичені гроші Джек придбав стару шхуну та приєднався до ватаги «устричних піратів», які вели незаконний вилов устриць у затоці Сан-Франциско. У п'ятнадцятирічному віці хлопець уже цілком став дорослим. Згодом його переманив до себе Каліфорнійський рибальський патруль, і Джек із «короля піратів» перетворився на мисливця за «устричними піратами». Цьому періоду свого життя він присвятив «Історії рибальського патруля» (1906).
1893 року Джек найнявся матросом на промислову шхуну «Софі Сазерленд», щоб ловити котиків у водах Японії та в Беринговому морі. Це плавання подарувало йому чимало яскравих вражень, які згодом лягли в основу багатьох його морських оповідань та романів. Повернувшись через сім місяців додому, він працював робітником на джутовій фабриці, прасувальником у пральні та кочегаром. Того ж року відбувся його дебют на літературній ниві: 12 листопада Джек Лондон отримав першу премію однієї з газет Сан-Франциско за нарис «Тайфун біля берегів Японії».

1894 року, під час економічної кризи, він взяв участь у поході безробітних на Вашингтон, однак у Ніагара-Фоллсі був заарештований за бродяжництво і провів місяць у колонії Ері в Буффало. Перебування за ґратами виявилося для молодого хлопця важким випробовуванням, хоча, за його словами, «на світових шляхах і в жахливих безоднях людської деградації я не був жовторотим курчам».

Мандри Америкою та перебування в колонії сприяли тому, що Джек остаточно вирішив покінчити з минулим життям, насиченим важкою фізичною працею та поневіряннями, і присвятити себе виключно інтелектуальній праці – стати письменником.

Спочатку Джек відвідував Оклендську середню школу, а 1896 року вступив до Каліфорнійського університету, але через безгрошів’я вже після третього семестру змушений був залишити навчання.

Крутий поворот стався в житті Джека Лондона навесні 1897 року, коли «золота лихоманка», що розпочалася на північному сході Канади, покликала його на Клондайк. Золота він там не знайшов, проте отримав новий життєвий досвід і зібрав величезну кількість історій про долі місцевих жителів – золотошукачів, мисливців, авантюристів, аборигенів тощо.

Цей матеріал став його «золотим фондом», з якого він незабаром черпатиме матеріал для своїх найкращих «північних оповідань».
Перші історії цього циклу були опубліковані 1899 року. А в наступні роки вийшли друком перші книжки Джека Лондона – збірки оповідань «Син Вовка» (1900), «Бог його батьків» (1901), «Діти морозу» (1902), а також романи «Дочка снігів» (1902) і «Поклик дикої природи» (1903).
Величезний успіх мали також романи Джека Лондона «Біле Ікло» (1906) та «Мартін Іден» (1909). Другий із цих творів – частково автобіографічний, у ньому простежується складний шлях «хлопця з низів» до «майстра пера», а також до багатства і слави, які, втім, не принесли йому щастя.

У 1907-1909 роках письменник мандрував Океанією на власній яхті «Снарк». Ця подорож також дала йому чудовий матеріал для нових книжок, у тому числі для «Історій Південного моря» (1911).

В останні роки життя Джек Лондон переживав творчу кризу. Загострилися старі та додалися нові хвороби. 22 листопада 1916 року він помер на власному ранчо в Ґлен-Еллене (Каліфорнія).

«Жоден американський письменник, окрім Марка Твена, не мав більш романтичного життя, ніж Джек Лондон, – писав Ернест Гопінс. – Його передчасна смерть глибоко шокувала світ, який очікував, що він житиме і писатиме набагато довше…»

11 січня 2021 о 19:59 | Лянна О. В. | немає коментарів

https://www.youtube.com/watch?v=-CvZOpoEv0w&fbclid=IwAR1W0PicLw1nubt5i-YSa8GBqV_qt_nEJ254iVH0SK_fQvNKSPpMHTbb7PQ

17 грудня 2020 о 18:13 | Лянна О. В. | немає коментарів

https://naurok.com.ua/post/yak-provesti-vihovnu-godinu-do-dnya-svyatogo-mikolaya?fbclid=IwAR3fBGg_fQWen6r0b26FLkfSnKzjvX2kdLL4UzOC43C5_lepgEvGVkGx_e0

17 грудня 2020 о 18:12 | Лянна О. В. | немає коментарів

https://naurok.com.ua/post/yak-provesti-vihovnu-godinu-do-dnya-svyatogo-mikolaya?fbclid=IwAR3fBGg_fQWen6r0b26FLkfSnKzjvX2kdLL4UzOC43C5_lepgEvGVkGx_e0

17 грудня 2020 о 18:12 | Лянна О. В. | немає коментарів

https://www.youtube.com/watch?v=qUgv3L9raWU

https://www.youtube.com/watch?v=1eOXssmxmmg

https://www.youtube.com/watch?v=xoeOiszq-hI

https://www.youtube.com/watch?v=ZdrvqeI2YAI

1 грудня 2020 о 16:54 | Лянна О. В. | немає коментарів

СНІД – синдром набутого імунодефіциту – це остання стадія інфекційної хвороби, що називається ВІЛ-інфекція, збудником якої є вірус імунодефіциту людини (скорочено – ВІЛ). Вірус вражає клітини крові, що забезпечують захист організму від інфекційних захворювань, розвитку злоякісних пухлин й інших уражень. Хвороба розвивається повільно – упродовж 8-12 років – і завершується клінічною картиною, яка й має назву СНІД. Донині синдром набутого імунодефіциту залишається невиліковним.

Відповідно до даних, наданих Центром громадського здоров’я МОЗ України, лише за період із січня до жовтня 2020 року – серед нових випадків:

ВІЛ-інфекції – 13 277;
СНІДу – 3 533;
смертей від СНІДу – 1 802.
В Україні впроваджена Стратегія UNAIDS на 2016–2021 роки «На шляху прискорення для подолання СНІДу» для припинення епідемії ВІЛ-інфекції. У стратегії зазначається, що:

необхідно вжити заходів, щоби до кінця 2020 року 90% людей, які живуть із ВІЛ, знали про свій ВІЛ-статус;
90% людей, які знають про свій позитивний ВІЛ-статус, отримували б відповідне лікування;
і 90% людей, які лікуються, мали б невизначувані рівні ВІЛ.
У такий спосіб, в Україні до 2020 року додатково 97 000 людей, які живуть із ВІЛ, мають бути охоплені лікуванням, а 87 000 із них — мати невизначувані рівні вірусу в крові. Досягнення цих цілей дасть можливість зупинити епідемію ВІЛ-інфекції у країні, попередити нові випадки інфікування ВІЛ, зменшити смертність від хвороб, зумовлених ВІЛ, а людям із ВІЛ — жити повноцінним життям.

Роз’яснення МОЗ щодо СНІДу:

ВІЛ не передається через поцілунки, кашель і чхання. Слина, мокротиння, сльози, піт, сеча, блювотні маси не можуть стати причиною зараження ВІЛ. Так само абсолютно безпечними є обійми та рукостискання.
ВІЛ можна заразитися в салонах краси, якщо майстер не стерилізуватиме інструменти для ін’єкцій.
Не можна заразитися вірусом через побутові предмети – посуд, одяг, телефон, унітаз і подібне. Це неможливо так само, як і зараження через їжу, яку приготувала ВІЛ-інфікована людина.
Кожному з нас варто пам’ятати, що ВІЛ – це не вирок. Адже вчасне виявлення та проведення антиретровірусної терапії дає можливість людям із ВІЛ жити повноцінно.

Будьмо здорові!

1 грудня 2020 о 16:38 | Лянна О. В. | немає коментарів

https://joy-pup.com/family/elochnye-igrushki-svoimi-rukami/

https://www.youtube.com/watch?v=6oz5U1vA4rA

https://www.youtube.com/watch?v=3sVgmxLcVck&feature=share&fbclid=IwAR2N5Wr6H1DlOIoEARgXiyrs6xs6NTItIIahCnGt8REhXuVC1sNyBjIooUI

https://joy-pup.com/ua/creative-ua/samorobka-bik-svojimi-rukami/

https://joy-pup.com/creative/podarki-na-novyj-god-2021-svoimi-rukami/

https://year.pp.ua/virobi/novorichni-virobi-na-rik-bika-2021-svo%D1%97mi-rukami.html

https://www.youtube.com/watch?v=rioMSNljCjE&feature=youtu.be&fbclid=IwAR3iXON0piiPu6I20NjK5VesLQuIt7aQ1xUD2OzkLjJpi0WsBfKapKHUlQI

https://www.youtube.com/watch?v=3hhwy8J8ej4&feature=share&fbclid=IwAR2J6nzHKY7Y-8Ww8-lPV788_GBb7gdJn49xEVSU5Bi7aza9dPw__aT9zuc

https://www.youtube.com/watch?v=HA31ISS_XtU&feature=share&fbclid=IwAR0ob98F0sR6l-4Eags49T2sjGn2xQ_CLuYLT1zioHg0GnLmi6_NwgBUIxY

https://www.youtube.com/watch?v=Gd0A3v0KBuw&feature=share&fbclid=IwAR1eVU1-cywQtQY0ktbkY9KB8w-cBeq5SN9_4HgLduslKZYY_y9AlxziMrk

https://www.youtube.com/watch?v=Gd0A3v0KBuw&feature=share&fbclid=IwAR1eVU1-cywQtQY0ktbkY9KB8w-cBeq5SN9_4HgLduslKZYY_y9AlxziMrk

https://www.youtube.com/watch?v=R_cH28IMCHA&feature=share&fbclid=IwAR2wI14XAzhtmIq43QCKley4-KCImaPhg9CFn-tZYSuwRJdOqdOkY_DcSWM

https://www.youtube.com/watch?v=DuxEO4Nya0Q&feature=share&fbclid=IwAR2c7aiIrRhsP8DDSVea_cmFpMYVvEk_WoMNqF49UhFWf7TXn6gMgzLSgp8

29 листопада 2020 о 17:21 | Лянна О. В. | немає коментарів