120 років нашому зоопарку!

Дата: 27 квітня 2021 о 06:29
Автор: Лянна О. В.

Вітаємо з 120 річчям!
Дорогі наші читачі давайте поговоримо про те, що відрізняє наше місто від більшості інших міст України. Про нашу гордість, наш чудовий зоопарк загальнодержавного значення.
Миколаївському зоопарку виповнюється 120 років, офіційно Госавкаріум заснований 26 квітня 1901 року. Спочатку це була приватна колекція Леонтовича. Слід зазначити, що в той час у всій Європі існувало лише 7 подібних колекцій.
У 1927 році "Акваріум-Зоосад" налічував до 3 000 експонатів. У 1941 році "Акваріум-Зоосад" налічував 134 види тварин: 27 видів ссавців, 37 видів птахів, 8 видів плазунів і 62 види риб.
Окремої розповіді гідна історія нашого зоопарку під час окупації міста німецько-фашистськими військами.
Миколаївський зоопарк єдиний на окупованій території СРСР зберіг колекцію тварин та працював всі ці важкі й трагічні роки. Можливо це стало не тому, що німці були «хороші», а тому що співробітники були Героями.
Під час відступу фашисти застрелили ведмедів і левів. Ось що пише в своїх спогадах Л.Є. Нічікова: «... Деяких тварин нам вдалося заховати в підвальному приміщенні і замаскувати вхід. На територію зоопарку сипалися осколки від вибухів на заводі, лунав гул від бомбардування. У хвіртку раз у раз стукали німці й поліцаї. Німці пропонували нам йти, тому що збиралися замінувати зоопарк. На щастя, зоопарк не замінували, ми залишалися на своєму посту. Ще важче стало поїти і годувати тварин. По місту роз'їжджала німецька машина, і в рупор оголошували, що якщо чоловіки не з'являться на певну годину, то будуть знайдені і на місці розстріляні і їх сім'ї також. У цей час директор Нічіков з трьома робочими ховався на горищі над левами. Після цього оголошення я їх перевела в підвал і замаскувала в ніші старими клітинами. Три дні вони просиділи в такому положенні. 28 березня на світанку я побачила у вікно наших солдатів. Моїй радості не було меж. Всі ми плакали від щастя і обіймали стомлених і запилених солдат ... ».Співробітники зоопарку здійснили героїчний вчинок, адже якби тоді не зберегли заклад, ризикуючи своїм життям, то хто знає, відкрили б його після війни.
У 1970 році почалося будівництво зоопарку на новій території. Грошей не вистачало, і будівництво велося вкрай мляво і у міських керівників виникла думка, що зоопарк простіше закрити. Однак силами найбільших і промислових підприємств міста, методом народного будівництва, будівництво вдалося реалізувати.
З 1978 року Топчій Володимир Миколайович працює в зоопарку. З 2002 - директором. Користуючись нагодою бажаємо вам Володимир Миколайович професійних перемог і успіхів, здійснення усіх планів.
Сьогодні Миколаївський зоопарк вважається кращим не тільки в Україні, але і в Європі. Колекція зоопарку налічує 460 видів, 5 690 особин, з них 220 видів, занесених до Червоної книги.
Ця весна подарувала нам ще одну надзвичайно приємну подію. 10 березня у сімействі двогорбих верблюдів (лат. Camelus Bactrianus Dom.) Султана та Дюни народилося верблюденя.
За цим посиланням https://www.youtube.com/watch?v=RKU2IIIq11A
ви можете подивитися як в зоопарку верблюденя перший раз на прогулянку вивели.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.